Relacja ze spotkań młodzieży Piłki Nożnej

bramkarz pilka noznaJUNIORZY STARSI T1 SIARKA-WISŁOKA DĘBICA 0-1 (0-0)

SKŁAD: JANOWSKI-MICHALEWSKI, RÓG, SAGAN, ŻAK-JURKOWSKI (60′ BAŻANT), MIESZKOWICZ, MANDZELOWSKI-DZIUBA, GŁOWACKI, MAŻYSZ

RELACJA: ZESPÓŁ POPEŁNIŁ KILKA BŁĘDÓW W GRZE OBRONNEJ, PO JEDNYM STRACILIŚMY GOLA.Z DRUGIEJ STRONY NIE WYKORZYSTALIŚMY SWOICH OKAZJI. STARALIŚMY SIĘ GRAĆ W SWOIM STYLU, W SZYBKIM TEMPIE I Z DUŻĄ RUCHLIWOŚCIĄ I Z WIELKIM ZAANGAŻOWANIEM. JEDNAK ZAWODNIKOM BRAKUJE JESZCZE DOŚWIADCZENIA, WIĘKSZOŚĆ Z NICH JEST O ROK, DWA MŁODSZA NIŻ PRZECIWNICY W TEJ LIDZE.

JUNIORZY MŁODSI T2 Siarka – Wisłoka 0-1

Skład zespołu: Komorowski-Rutyna (Żyła 60′), Koselak, Łagowski(75’Świstak), Krawczyk-Chowański (55′ Łukawski), Galek, Wawrylak, Łopusiński-Głaz, Bałata

Siarka nie wykorzystała dużej przewagi przez cały mecz i wielu okazji do strzelenia bramki. Po błędzie obrony straciła gola.

TRAMPKARZE STARSI T5 SIARKA-RESOVIA RZESZÓW 1-1 (1-0) BRAMKA: REJCZYK

SKŁAD: MACHAŁA-BEDNARZ, SŁOMKA, KALINKA, STANEK, GROBELSKI, JADAŚ, LUBOWICKI, PANEK, REJCZYK, GAWROŃSKI, NA ZMIANE WCHODZILI: PIECZYRAK, MOTYKA, KANIOS

RELACJA: DOBRA PIERWSZA POŁOWA UDOKUMENTOWANA BRAMKĄ STRZELONĄ Z OK.25M, PO AKCJI ZE SKRZYDŁA STANKA Z PRAWEJ STRONY I ZAGRANIU W ŚRODKOWĄ STREFĘ BOISKA,GDZIE Z PIERWSZEJ PIŁKI UDERZYŁ REJCZYK I ŁADNYM STRZAŁEM UMIEŚCIŁ PIŁKĘ W SIATCE.W DRUGIEJ POŁOWIE ZAZNACZYŁA SIĘ PRZEWAGA RESOVII I NIESTETY W 47 MINUCIE PO EWIDENTNYM BŁĘDZIE BRAMKARZA STRACILIŚMY BRAMKĘ. OGÓLNIE PIERWSZA POŁOWA NALEŻAŁA DO NAS, A DRUGA DO RESOVII.

TRAMPKARZE T6 MOSiR Siarka – Resovia 0:5(0:2)

Siarka: Jeczeń – Paluch, Wolan, Kozłowski(55’Mierzwa), Sobieraj(36’Surma) – Krajewski, Gąsiorowski – Piątek(60’Dywan), Lis, Widz – Janeczko(65’Rycerz)

Trampkarze młodsi Siarki w piątkowe popołudnie zmierzyli się z liderującą Resovią. Goście w dotychczasowych meczach stracili tylko dwie bramki w przegranych derbach ze Stalą. W pozostałych spotkaniach zachowywali czyste konto. Młodzi Siarkowcy przystąpili do tego meczu bardzo bojaźliwie co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Resovii szybko obejmując prowadzenie. Pierwszą bramka pada po błędzie defensywy i strzale napastnika Resovii z bliskiej odległości. Nie zrażeni szybką stratą bramki Siarkowcy przeprowadzają składną akcję po której faulowany w polu karnym jest Damian Janeczko, niestety sędzia z sobie wiadomych względów nie dyktuje rzutu karnego dla Siarki. Po chwili nie waha się użyć gwizdka po drugiej stronie boiska i Resoviacy wykonują jedenastkę. Faul Kamila Jeczenia na napastniku Resovii jak najbardziej był, z tymże przed linią pola karnego. Po 10 minutach przegrywamy 2:0. Gdy opanowujemy emocje gra się wyrównuje i udaje się stworzyć kilka sytuacji bramkowych. Mamy dwie bardzo dobre sytuacje po rzutach rożnych wykonywanych przez Dawida Gąsiorowskiego ale brakuje nam zdecydowania w polu karnym. Groźnie uderza z rzutu wolnego Jan Kozłowski, po błędzie bramkarza gości przed dobrą okazją staje Jakub Piątek, jednak i tym razem brakuje wykończenia sytuacji. Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie. Siarka dąży do zdobycia kontaktowej bramki, niestety defensywa Resovii pokazuje, że nie przypadkowo jest najlepsza w całej lidze. Pod koniec meczu Siarkowcy opadają z sił co skrzętnie wykorzystują goście i w ostatnich 10 minutach zdobywają trzy bramki. Jedną z rzutu karnego i dwie po strzałach z dystansu. Resovia wygrywa zasłużenie lecz trochę za wysoko. W następnej kolejce Siarka zmierzy się w ważnym spotkaniu z sąsiadem z ligowej tabeli przemyską Polonią.

MŁODZIK STARSZY T7 Sokół Nisko – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0), bramka: Sobański

Siarka: Kieliszek – Dryło, Sobański, Kalinka – Chmielowiec, Kędzior, Szeląg, Walski – Gesing oraz Miłoś Mieszko, Potoczny, Rodriguez Foltarz.

Typowy mecz walki w wykonaniu podopiecznych Michała Złotka. Mimo ze gospodarze przewyższali siarkowców warunkami fizycznymi to dzięki większym umiejętnościom gry kombinacyjnej Siarka od pierwszych minut przeważała. W pierwszej połowie mimo kilku dogodnych sytuacji wynik pozostawał nierozstrzygnięty. Druga część spotkania dalej przebiegała pod dyktando młodych Siarkowców co tym razem szybko udokumentowali strzelając gola po idealnym dośrodkowaniu najlepszego na boisku Walskiego z rzutu rożnego wprost na głowę bohatera Siarkowców Sobańskiego. Po straconej bramce Sokół na moment przejął inicjatywę, lecz to Siarka była tego dnia zespołem lepszym i wynik nie zmienił się już do końca.

MŁODZIK T8 Sokół Nisko – Siarka Tarnobrzeg 0:5

Skład: Komorowski, Burek, Sznajder, Grobelski, Orzechowski, Duda, Skrzypek, Okoń, Jagiełło. Grali również: Bartoszewski, Komada, Kołacz, Turek, Stępień

Od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego piłkarze Siarki dyktowali warunki na boisku w Nisku. Wynik tego spotkania otworzył Gabriel Skrzypek który po pięknym podaniu od Grzegorza Dudy skierował piłkę głową do brami gospodarzy. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy, chodź to piłkarze Siarki dominowali i stwarzali sobie leprze sytuacje. Druga połowa rozpoczęła się od intensywnych ataków gości. Gospodarze praktycznie nie wychodzili ze swojej połowy, nasza drużyna lepiej rozgrywała piłkę i dochodziła do do korzystniejszych sytuacji bramkowych. Drugą bramkę dla naszej drużyny strzelił Jakub Jagiełło który później skompletował pierwszego w tym sezonie Hattricka. Drugą swoją bramkę w tym meczu strzelił Gabriel Skrzypek. Pochwalić również trzeba całą nasze defensywę która szybko i skutecznie przerywała akcje gospodarzy. Zawodnikiem meczu został nasz prawy obrońca DAWID ORZECHOWSKI