Historyczny medal w seniorach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Na zakończonych w Chorzowie XXIV Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wspaniale zaprezentowali się zawodnicy Integracji Tarnobrzeg: Dawid Staszuk i Patryk Korczyński, którzy zdobyli komplet medali. Pierwszy do rywalizacji przystąpił Dawid, który uzyskując w trzecim podejściu 227,5 kg zdobył srebrny medal w kategorii wagowej 105 kg wśród juniorów do lat 23, natomiast w kategorii seniorów zajął wysokie piąte miejsce!

W kategorii wagowej  120 kg  do rywalizacji przystąpił Patryk, drugi z naszych reprezentantów, który dźwigając sztangę o ciężarze 260,5 kg zdobył złoty medal wśród juniorów do lat 23, natomiast w kategorii seniorów zająć trzecie miejsce! Uzyskany wynik jest nowym oficjalnym rekordem Polski w kat. wiekowej juniorów do lat 23, a kategorii wagowej do 120 kg. Warto nadmienić, że zdobyty przez Patryka brązowy medal w kategorii seniorów jest pierwszym medalem wywalczonym w tej prestiżowej kategorii wiekowej, w przeszło dwudziestoletniej historii tarnobrzeskich ciężarów.
Wartościowe wyniki uzyskane przez naszych reprezentantów pozwoliły im uzyskać  kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w terminie 20-24.05.2015 w Szwecji.
Zawodnicy Integracji Tarnobrzeg na co dzień trenują w siłowni MOSiR w Tarnobrzegu. Udział w Mistrzostwach Polski sfinansowany był ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega oraz P.W. Karabela.
Patryk jest studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, kierunek – bezpieczeństwo wewnętrzne.