XXXIV Bieg Nadwiślański – wyniki

XXXIV Bieg Nadwiślański za nami, więc czas na podsumowanie.

Pomimo obaw – pogoda dopisała wyśmienicie. Na starcie tegorocznej edycji imprezy stanęło 149 zawodników i zawodniczek z całego kraju i z zagranicy. Z roku na rok powiększamy grono sympatyków tego biegu.

W Biegu Głównym na dystansie 15 km zwyciężyli: Artur Kern z Hrubieszowa oraz Ilona Barvanowa z Ukrainy.

Zorganizowaliśmy również biegi młodzieżowe i bieg OPEN na dystansie 2000 m. Wyniki zostaną podane w osobnym komunikacie.

Tegoroczne nowości i ciekawostki:

• XXXIV edycja Biegu Nadwiślańskiego była w całości obsłużona przez powstałą w 2012 roku stronę www.maratonarnobrzeg.pl (na tej stronie chcemy promować nie tylko biegi maratońskie, ale również inne inicjatywy biegaczy z Tarnobrzega i okolic), po raz pierwszy wyniki z naszego biegu były dostępne online zaraz po zamknięciu mety
  • W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy elektroniczną wcześniejszą rejestrację zawodników, gdyby frekwencja dopisała na 100% – na starcie stanęłoby prawie 200 biegaczy.
  • Pierwszy raz została zmodyfikowana trasa biegu – zamiast ruchliwą nadwiślańską dwupasmówką zawodnicy pobiegli brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego oraz asfaltową ścieżką rowerową; nad jeziorem zorganizowany był punkt z wodą dla zawodników
  • Jesteśmy mile zaskoczeni dużą ilością zawodników z Tarnobrzega i okolic – to przede wszystkim dla Was organizujemy ten bieg. Już teraz zapraszamy do treningów przed II Maratonem Jezioro Tarnobrzeskie. O terminie poinformujemy już wkrótce
  • Wracamy również do tradycji zakończenia biegu na dziedzińcu Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu, który po długiej renowacji odzyskał dawny blask.

W załączeniu przedstawiamy wyniki XXXIV Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyara w Tarnobrzegu.